Specialist za sklepanje zakladniških poslov

povej naprej

06.05.2024

intesa sanpaolo bank

Bančništvo, finance

Obalna and Osrednjeslovenska

OPIS DELOVNEGA MESTA

Zaposlimo izkušenega strokovnega sodelavca.

(Ljubljana ali Koper, z možnostjo dela od doma)

  • pripravlja predloge za nakup in prodajo vrednostnih papirjev za potrebe upravljanja likvidnostnega portfelja banke,
  • analizira in spremlja gibanje deviznih tečajev, obrestnih mer in drugih finančnih kazalcev na domačem in tujih trgih denarja in kapitala, donosnost posameznih poslov ter morebitna tveganja in pripravlja poročila o tem,
  • kupuje in prodaja tujo gotovino za potrebe banke,
  • sklepa depozitne in kreditne posle na medbančnem trgu in s strankami v okviru svojih pooblastil in na podlagi veljavnih navodil ter limitov,
  • sklepa posle kupoprodaje deviz na medbančnem trgu in s strankami v okviru svojih pooblastil in na podlagi veljavnih navodil ter limitov,
  • sklepa posle z dolžniškimi vrednostnimi papirji na medbančnem trgu in s strankami v okviru svojih pooblastil in na podlagi veljavnih navodil ter limitov,
  • sklepa posle z izvedenimi finančnimi instrumenti na medbančnem trgu in s strankami v okviru svojih pooblastil in na podlagi veljavnih navodil ter limitov,
  • pripravlja in ažurira tečajne liste banke ter uvaža referenčne obrestne mere,
  • pripravlja gradivo za ALCO,
  • izvaja druge naloge po navodilih nadrejene osebe.

Če v opisanih delih vidite izziv in izpolnjujete zahtevane pogoje, vas vabimo, da nam pošljete pisno ponudbo in življenjepis. K prijavi vas vabimo tudi, če morda ne izpolnjujete popolnoma vseh kriterijev, a bi vas veselilo delo na tem področju. Z veseljem jo bomo pregledali in se vam oglasili.

Z izbranimi kandidati bomo sklenili delovno razmerje za nedoločen čas s poskusno dobo 6 mesecev. Ponudbe pričakujemo do vključno 20. 4. 2024 prek spodnjega obrazca.

KAJ PRIČAKUJEMO

  • zaželena najmanj VII. stopnja ekonomske ali druge ustrezne smeri,
  • poznavanje bančnega-finančnega področja,
  • analitične sposobnosti,
  • zelo dobro znanje angleškega jezika,
  • samoiniciativnost in komunikacijske sposobnosti,
  • poznavanje Microsoft Office in aplikacij za trgovanje,
  • zaželen opravljen izpit za borznega posrednika najmanj z licencama za izvrševanje naročil strank in investicijsko svetovanje.

KAJ PONUJAMO

  • možnost dela od doma,
  • fleksibilen delovni čas za lažje prilagajanje med delom in zasebnim življenjem,
  • možnost stalnega izobraževanja in osebnega razvoja na strokovnih področjih, ki jih delovno mesto zahteva,
  • sodelovanje na mednarodnih projektih bančne skupine Intesa Sanpaolo,
  • delo v tehnološko napredni banki, ki je del uspešne mednarodne skupine,
  • možnost napredovanja,
  • izobraževanja za krepitev strokovnih kompetenc,
  • urejene delovne pogoje,
  • vključitev v nezgodno zavarovanje, prostovoljno pokojninsko zavarovanje,
  • mednarodni program zdravstvenega varstva,
  • različne dogodke, kot so športne igre za zaposlene, dogodek za novo zaposlene,  obdarovanje otrok zaposlenih.

specialist